your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Gosia J Gosia J napisał(a) o Kwiat pustyni (7)

Takie filmy generują silne emocje, dlatego powstają. A ten ma jeszcze piękne zdjęcia, cudną muzykę i aktorkę, która to wszystko niesie na wątłych ramionach.

7 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Uciekaj! (6)

Dobry w 2/3, czyli wtedy gdy jeszcze nie wiemy o co chodzi. Kiedy już się dowiemy, robi się dziwacznie. Ale tkwimy przykuci do ekranu, bo wciąga niesamowicie.

6 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Ostatni Władca Wiatru (7)

Najbardziej krytykowany film Shyamalana. Mi się podoba. Połączenie elementów wschodnich i fantasy przyniosło ciekawe uniwersum i baśniowy klimat. Do tego mamy piękną stronę wizualną i cudowną muzykę.

7 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Śmiertelna wyliczanka (6)

Od początku wiemy kto zabił, nie wiemy jak ani dlaczego. Te pytania generują raczej zaciekawienie niż napięcie. Sam film to bardziej kryminał niż thriller. Świetna rola Goslinga.

6 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Skazani na Shawshank (9)

Wspaniała historia, genialne aktorstwo, świetna muzyka i mądrość przesłania. Czegóż chcieć więcej?

9 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Z Archiwum X (6)

Szkoda, że nie obejrzałam tego z 15 lat temu. Teraz historię o pozaziemskim wirusie nadal dobrze się ogląda, ale nie budzi ona już większych emocji.

6 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Filadelfia (8)

Ten film to emocjonalna bomba. Tym większa, że temat dyskryminacji jest teraz bardziej nawet aktualny niż był w 1993 roku.

8 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Okruchy dnia (9)

Uwielbiam ten film. Jest mistrzowsko zagrany i wyreżyserowany. Wypieszczony w każdym słowie i obrazie. Dramatyzm i napięcie są, ale dyskretne i kameralne.

9 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Piękna i Bestia (8)

Dzięki aktorom i scenografii mamy dopełnienie i pogłębienie wersji animowanej. Uczta dla oka i ucha. Z nutką nostalgii i szczyptą humoru.

8 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Sully (5)

Prawdziwym dramatem nie jest tu katastrofa, ale konieczność udowodnienia, że pilot nie wodował samolotu dla zabawy. Dramaturgii zresztą też tu niewiele.

5 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Avengers (7)

Aż się sobie dziwię, ale podobało mi się. I efektowne to i dowcipne i sensowne. Tylko jak już trzeba zniszczyć miasto, czemu zawsze musi to być Nowy Jork?

7 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Musimy porozmawiać o Kevinie (8)

Ten film poraża. Poraża ogromem zła, które skumulowało się w małym chłopcu i wypłynęło u nastolatka. Poraża spokojem jego matki, która nie porozmawiała... Magnetyczna rola Tildy Swinton. Bez łez, lamentu czy krzyku wyraża wszystko: ból, rozpacz, szczęście, bezradność i bezwarunkową miłość matki do dziecka.

8 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Carrie (5)

Jaki jest sens robienia remake'u będącego tylko gorszą kopią pierwowzoru? Brian de Palma to nie jest, King niby jest, ale dramatyzm zgubił się kompletnie.

5 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Wilk (4)

Przemiana w zwierzę pozwala odkryć romans żony, odzyskać pracę i znaleźć miłość? Nic ciekawego, nawet Morricone jakoś szczególnie się nie popisał.

4 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Ballerina (7)

Bardzo dobra francuska produkcja. Z rysem historycznym i pełnokrwistymi bohaterami. Z pazurem, dowcipem, sensem i przesłaniem. Duże pozytywne zaskoczenie.

7 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Trolle (5)

Za dużo kolorów, istne "rzygam tęczą". Fajne filcowe wdzianka i wycinanki. Świetna muzyka, rewelacyjna wersja "Sound of silence". Córa jednak była zachwycona, a w końcu to ona jest targetem.

5 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Angielski pacjent (8)

Piękny, bardzo malarski i melancholijny film o różnych obliczach miłości. Lepiej zagrany na drugim planie niż na pierwszym. Dziewięć Oskarów nie dziwi.

8 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Constantine (7)

Zgorzkniały egzorcysta, bogobojna policjantka, sympatyczny szatan i genialne lekarstwo na raka. Dobry scenariusz, efektownie zrealizowany i świetnie zagrany. Plus androgyniczna Tilda Swinton.

7 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Dom latających sztyletów (10)

To jest Zhang jakiego uwielbiam. Zhang opowiadający o miłości i walce. Opowiadający pięknie i poetycko. Opowiadający kolorem, tańcem, muzyką, polem i lasem...

10 gwiazdki

Gosia J Gosia J napisał(a) o Sing (7)

Charakterne zwierzaki śpiewająco ratują podupadający teatr. Sympatyczna historyjka, świetna muzyka i kilka niezapomnianych scen. Przyzwoita rozrywka.

7 gwiazdki

pokaż więcej